Zarząd

Mirosław Baranowski – Prezes Zarządu INNOVA S.A.
 

Uznany ekspert branży fiskalnej, konstruktor najbardziej rewolucyjnych produktów fiskalnych, których projektowaniem zajmuje się od 1993 roku. Jako szef zespołów projektowych w firmach, które zakładał i prowadził, opracował kilkadziesiąt różnych modeli urządzeń fiskalnych (drukarek, kas, taksometrów). Na rynku sprzedano ponad 300 tysięcy urządzeń fiskalnych skonstruowanych przez Mirosława Baranowskiego. Jest autorem opracowań ponad 100  różnych urządzeń elektronicznych z różnych branż bazujących na technice mikroprocesorowej, głównie z zakresu aparatury pomiarowej, urządzeń do systemów sprzedaży, przetwarzania i zobrazowania danych.

Wiele rozwiązań zaprojektowanych przez Prezesa Zarządu INNOVA S.A. wyznaczało nowy standard w dziedzinie projektowania urządzeń elektronicznych.

Mirosław Baranowski jest autorem protokołu komunikacji dla drukarek fiskalnych, z którego korzysta większość polskich producentów. Jako pierwszy wprowadził na rynek polski w 1996 roku drukarkę fiskalną z termicznym mechanizmem drukującym. Aktualnie rozwiązanie to jest wykorzystywane we wszystkich urządzeniach tego typu dostępnych na rynku.

W 2008 roku zaprojektował jedyny do dnia dzisiejszego dopuszczony do obrotu  specjalizowany moduł kopii elektronicznej do urządzeń fiskalnych o nazwie INNOVA EJ. Jest to opracowanie, które zrewolucjonizowało rynek urządzeń fiskalnych i spowodowało ponad 100% wzrost sprzedaży produktów INNOVA w ciągu pierwszego roku sprzedaży.